Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)Hebrew (Israel)
Increase Font Size Option 5 Reset Font Size Option 5 Decrease Font Size Option 5
Zprávy z Izraele
Šťastný třímilióntý první

Ron Friedman 

Ministr pro turismus přivítá na letišti přelomového návštěvníka. 

Letošní třímilióntý a první turista dorazí v pondělí odpoledne a bude přivítán ministrem pro turismus Stasem Misezhnikovem při slavnostním obřadu na Ben-Gurionově letišti. 

Tato ceremonie se odehraje, až dotyčný turista vystoupí z letu linky El-Al ze Sao Paula v Brazílii. 

Příletem třímilióntého a prvního návštěvníka bude překonán třímiliónový rekord v počtu turistů z roku 2008. Očekává se, že tento rok skončí návštěvou 3, 4 miliónu turistů, půjde tedy o nárůst o 700 000 turistů oproti roku 2009 a o 400 000 turistů ve srovnání s rokem 2008. Cílem Ministerstva pro turismus jsou 4 milióny turistů v roce 2011 a 5 miliónů pro rok 2015. 

„Překonání rekordu v počtu návštěvníků Izraele odráží převrat, který se během tohoto roku odehrál v izraelském turistickém průmyslu. Tento obrat přináší obrovské příspěvky izraelskému hospodářství, protože se vytvářejí nová pracovní místa, zvyšují se příjmy státu a ve světě se roste image Izraele jakožto atraktivní turistické destinace.“ 

Více: http://www.jpost.com/Travel/TravelNews/Article.aspx?id=196232

 
Hrob Harryho Pottera je v Izraeli!

Navštěvují ho tisíce fanoušků....
18.11.2010    Zdroj: tn.cz
Hrob britského vojáka Harryho Pottera v izraelském městě Ramla přilákal tisíce fanoušků příběhu o čarodějnickém učňovi. Píše to ve čtvrtek izraelský deník Haaretz.  
Voják Harry Potter, který pocházel z Birminghamu, přicestoval do Palestiny se svou jednotkou v roce 1938. O rok později teprve devatenáctiletý Potter padl v boji proti Arabům, kteří povstali proti Židům a britské nadvládě. Tělo uložili na hřbitově ve městě Ramla. Jeho hrob se teď stal poutním místem.  
"Kdyby lidé nevěděli, že je zde pohřbený Harry Potter, nikdo by sem nepřijel," říká turistický průvodce po hřbitově. Lidé se o hrob začali zajímat v roce 2005. Na začátku letošního roku byl zapsán na seznam historických památek města Ramla.  http://image.tn.nova.cz/media/images///440x248/Nov2010//696248.jpg

 

 

 

 
Izraelské know-how pomáhá boji s hladem v Africe

Izraelské know-how pomáhá boji s hladem v Africe

Danielle Nierenberg a Janeen Madan

 

Izrael se stal vedoucím státem v oboru vývoje inovativních systémů kapkového zavlažování. Ty redukují množství vody potřebné v zemědělství.

Velká část Izraele je vyprahlá, přičemž Negevská poušť zabírá 60% země. Postup pouště, nedostatek vody a eroze půdy velmi komplikuje zemědělství a ohrožuje životní podmínky těch Izraelců, kteří na zemědělské výrobě závisejí – jak v oblasti potravy, tak příjmu.

Izrael však není jediný, kdo čelí těmto problémům – vyprahlá země zaujímá 47% zemského povrchu. 60% obyvatel země, kteří mají problémy s dostatkem potravy, žije v oblastech sucha. Postup pouště a chudoba jdou ruku v ruce, zvláště v subsaharské Africe.

Ale i ty nejjednodušší metody mohou nesmírně pomoci při spolehlivějším zajišťování potravy, zvýšení příjmů a zlepšení životních podmínek pro milióny lidí.

Izrael se stal vedoucím státem v oboru vývoje inovativních systémů kapkového zavlažování. Ty redukují množství vody potřebné v zemědělství. Dnes tyto inovace pomáhají farmářům suché oblasti Sahelu, táhnoucí se napříč subsaharskou Afrikou, a pomáhají jim vyřešit problémy s nedostatkem vody.

Více: http://www.jpost.com/International/Article.aspx?id=194404

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 7 z 11
Banner
Banner