Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)Hebrew (Israel)
Increase Font Size Option 5 Reset Font Size Option 5 Decrease Font Size Option 5
Les na hoře Carmel se znovu probouzí

KKL – JNF
Už můžeme vidět první letošní květiny, pokrývající svahy hory Carmel; a to nám znovu připomene stálou schopnost přírody se obnovovat, dokonce i po velkém lesním požáru. Tyto první květy na spálené zemi se tu objevily z cibulek a hlíz pohřbených hluboko v zemi: tam zůstaly nedotčené plameny. Cyklámeny, narcisy a mořské cibule vykukují mezi stromy ve spálených i nepoškozených oblastech. A v některých zalesněných územích se už vrací k životu i tráva.
Mluvili jsme s lesníkem KKL na hoře Carmel Jákovem Arakem o regeneračním procesu, kterým spálený les prochází. Řekl nám, že stromy také začínají vykazovat známky života, ačkoliv jim to samozřejmě bude trvat daleko déle než kvetoucím rostlinám. (...)
Devadesát procent území poškozeného ohněm na hoře Carmel je přirozeně zalesněno. Stromy a vegetace zde rostou v těsné blízkosti. Umělá zalesnění jsou pořárem méně zranitelná, ale KKL-JNF akceptovalo i výzvu k ochraně přirozených lesů, bez narušování jejich jedinečného charakteru.Více: http://www.jpost.com/GreenIsrael/MountCarmelForestFires/Article.aspx?id=208466

 
Banner
Banner